Oferta Vacanta Sejur Charter Antalya 2021

Charter Antalya 2021

Fibula Travel bietet Ihnen dieses Jahr Charter-Urlaubspakete für einen unvergesslichen Urlaub in Antalya. Wenn Sie Ihren Urlaub in Antalya verbringen möchten, laden wir Sie daher ein, eines unserer untenstehenden Charterpakete zu wählen.

Das Angebot beinhaltet: Flug nach Antalya, Flughafentransfer - Hotel - Flughafen, Rückflug von Antalya.


Region auswählen: Alanya / Antalya / Belek / Lara / Kemer / Side

Charter Antalya 2021

Rreth Antalya

Për verën e vitit 2021, rekomandimi ynë është të vizitoni Antalya, një rajon i njohur turistik, plot me hotele me shërbime All inclusive që kanë çmime shumë të favorshme këtë vit. Fibula Air Travel ofron paketa charter për këtë zonë me transferim direkt nga aeroporti në hotel dhe prapa.

Ekziston një përzgjedhje e madhe e hoteleve të njohura në Lara, Belek, Alanya, Kemer dhe Side. Shihni këtu më shumë oferta për pushime.

Këtë sezon agjencia jonë ofron ulje dhe promovime të shkëlqyera në të gjitha hotelet në rajonin e Antalya's dhe ju mund të shihni përshkrime të hollësishme të hoteleve në faqet e faqes sonë të internetit.

Antalia është kryeqyteti dhe qyteti më i madh në rajonin mesdhetar të Turqisë dhe një nga portet më të mëdha në Mesdhe (i ashtuquajturi "margaritar i Mesdheut").
Ndodhet në jugun ekstrem të pjesës perëndimore të Turqisë. Zhvillimi dhe investimet që filluan në vitet 1970 e kanë shndërruar qytetin në një rajon të njohur ndërkombëtar turistik dhe kryeqytetin e turizmit turk.

Temperatura e ujit të detit ndryshon nga 15 në 28 gradë Celsius,dhe temperatura e ajrit mund të arrijë 40 gradë në korrik dhe gusht, edhe pse temperaturat më të zakonshme janë deri në 35 gradë. Antalya njihet gjithashtu për të patur 300 ditë me diell në vit.

Antalya është vetëm një gjysmë ore me makinë larg nga qendra malore, ku mund të bëni ski në mëngjes nga nëntori deri në fund të majit dhe mund të shijoni blunë e Detit Mesdhe pasdite.

Bukuritë e Antalisë ato gjenden në gjurmët ende të dukshme të të shumtave civilizime të tilla si Roma, Bizanti, Greqia por edhe shumë vende në afërsi të tij mund ta konfirmojnë këtë. Vendndodhja e Kalasë së Kale është pjesa më e bukur e këtij qyteti.

Antalya është një rajon me miliona, plot kontraste, një përzierje madhështore e së kaluarës dhe së tashmes, pasi është e ndarë në dy pjesë.

Pjesa moderne e qytetit është shumë e ngjashme me metropolet moderne evropiane, me bulevarde të gjera, ndërtesa moderne, dyqane luksoze, hotele të shkëlqyera që janë jashtë qytetit dhe ndodhen në plazhe të bukura dhe të famshme si Konyalti dhe Lara.

Pjesa përreth portit të vjetër është një pjesë tjetër e qytetit - Kaleici, e cila karakterizohet nga rrugë të ngushta dredha-dredha, me shtëpi të vjetra të mbështetura nga muret e fortesës së vjetër.

Kulla e sahatit (Saat kulesi) në Sheshin Kalekapisi është gjithashtu pjesë e kalasë së qytetit. Ndërsa pushoni me një pamje të bukur nga Kaleici në portin e Antalias, ne ju sugjerojmë të freskoheni me fruta të shtrydhura rishtas në tarracën e restorantit ku mund të admironi portin.

Simboli dhe personifikimi i qytetit është statuja e Ataturk dhe minarja e oksigjenit. Ju gjithashtu duhet të vizitoni mbetjet e Portës së Hadrianit.

PLAZHËT MË TË FAMSHME JANË NË ANTALYA

Plazhet e famshme në Antalia janë: Lara Kundu dhe Konyaalti.

Plazhi Lara Kundu është një plazh i gjatë me rërë në Antalya. është 10 km nga aeroporti. Pushimet në këtë plazh premtojnë një ndërthurje të atraksioneve natyrore dhe një vendpushimi modern. Nga qendra e Antalya, ky plazh mund të arrihet me maksi-taksi (dolmus)

Plazhi Konyaalti është një plazh tjetër me rërë, por edhe me guralecë. Këtu mund të bëheni më shpejt dhe më lehtë (tramvaj ose mini autobus nga Kalekapisi). Ndodhet 15 km nga aeroporti.
Midis këtyre plazheve ka një shkëmb të lartë nga i cili lumi Duden zbret dhe derdhet në Detin Mesdhe, duke krijuar një ujëvarë të lartë 15 m.

Deti është i pastër dhe i ngrohtë. Ka shumë gjelbërim, pjesë të rregulluara bukur të qytetit, restorante të shkëlqyera, dyqane, infrastrukturë të mirë, diskoteka, kështu që nuk do të mbaroni kohë.

Rreth Antalya's

Oferta udhëtimesh dhe pushime në Antalia 2021shihni këtu më shumë oferta për pushime
Fibula Air Travel ofron paketa pushimesh charter. Nisjet nga 12 aeroporte të rëndësishme në Rumani. Ndër aeroportet më të rëndësishëm: Bukureshti, Cluj Timisoara dhe Iasi.

Antalia është qendra kryesore turistike dhe administrative në jug të Turqisë. Një qytet me 600,000 banorë, kryeqyteti i turizmit në Turqi.

Opinione për Antalya

Çdo vit, një numër i madh i turistëve vizitojnë rajonin e Antalya's.

Hotele në Antalya janë të njohur për shërbime të jashtëzakonshme All inclusive. Gjithçka e përfshirë në çmim është një shenjë dalluese e të gjithë hoteleve në rajonin e Antalias. Një numër i madh i shërbimeve në hotele si dhe objektet përfshihen në çmim dhe përbëjnë paketën e famshme All Inclusive. Hotelet më të famshëm All Inclusive janë: Delphin Be Grand, Delphin Imperial, Fame Residence Lara, Trendy Lara.

Jeta e natës në Antalya, kryeqyteti i Turqisë së Jugut, është jashtëzakonisht dinamik. Një numër i madh diskotekash me përmbajtje të ndryshme, restorante të jashtëzakonshme, qendra tregtare, dyqane luksoze janë në dispozicion për mysafirët që vizitojnë kryeqytetin jugor të Turqisë.

Hotele me 5yje në Antalya

Numri më i madh i hoteleve në Antalia klasifikohet në 5 *. Ndër hotelet më të famshëm me 5 yje janë: Miracle Resort Hotel, Titanic Beach Lara, Delphin Diva.

Çmimet e hoteleve në Antalya

Çmimet e hoteleve në Antalia varen nga sezonaliteti. Një numër i madh hotelesh ofrojnë ulje të shkëlqyera për paketat e rezervimeve të hershme midis marsit, prillit dhe majit.

Ai është gjithashtu një qendër e rëndësishme transporti për rajonin, me lidhje midis Stambollit, Ankarasë, Alanjës, Side, Remer dhe Kapadokisë.

Riviera e Antalya's, ofron një peizazh për plazhet më të bukura dhe më të famshme në Turqi, ku mund të kaloni pushime të bukura duke shijuar atmosferën e bukur dhe pasurinë e peisazheve të lë pa frymë.

Temperatura e ujit nuk bie nën 15 ° C në dimër, dhe në verë, temperatura e ujit është 25 ° C.

Temperaturat arrijnë 40 ° C në korrik dhe gusht.